Sık Sorulan Sorular

Medya yı size nasıl paketleyip göndermem gerekir?

Dahili disk gönderiyorsanız lütfen ortamı statik elektrik üretmeyen bir pakete koyun.

Lütfen bilgisayar sisteminin tümünü göndermeyin, yalnızca ortam cihazı yeterlidir. Ortamın güvenli biçimde nasıl çıkarılacağını ve bu işlemin garantinizi ne şekilde etkileyeceğini öğrenmek için lütfen web sayfamızın sol kısmında bulunan menu den harddisk nasıl sökülür linkine bakın.

Bunlardan başka, kullanılmayıp atılacağından lütfen güç kaynağı ve aksesuarlarını da göndermeyin.

Ortamınızın nasıl paketlenmesi gerektiği hakkında bilgi için lütfen şu sayfayı ziyaret edin: Paketleme Talimatı

Hizmet gerektiğinde veya kapsamla ilgili talep için kiminle temas etmeliyim?

Cihazınız veya medyanız kargo ile bize ulaştığında ilgili uzman arkadaşımız doldurmuş olduğunuz talep forunda bulunan telefon ve ya iletişim adresinizle sizinle irtibatta bulunacaktır. Medyanızla İlgili bilgiyi 0312 384 03 33 nolu telefondan öğrenebilirsiniz

Veriler her zaman kurtarılabilir mi?

Maalesef hayır. Verileri kurtarmak için laboratuarda kurtarma yöntemleriyle ticari olarak makul olan her türlü çabayı gösteriyoruz. Ancak bazı durumlarda cihaz verilerin hepsinin kurtarılmasına olanak vermeyecek kadar kötü zarar görmüş olabiliyor. Verilerinizin kurtarılamadığı durumlarda bunun nedenini anlatan bir açıklama yapılacaktır.

Veri kurtarma Çözümleri ararken nelere dikkat etmeliyiz ?

Web sitelerini tarayarak data kurtarma çözümü arıyorsanız birçok firma bulabilirsiniz. Ancak sizin için çok önemli olan verilerinizi kurtarılmak üzere teslim edeceğiniz firmaya 100/% güvenmeniz gerekmektedir.Yanlış seçimler verilerinizi geri getirilemiyecek şekilde kaybolmasına neden olabilir.

Data kurtarma Neden Gereklidir ?

Çoğu zaman veri güvenliği için sürekli yedekleme yapılır (backup) ancak bazı önemli durumlarda bir gün öncesine bile dönmek yeterli değildir.
Bozulan diskteki veriler çok önemlidir ve 1 gün ya da 1 hafta önceki verilere geri dönüş yapmanın pek bir anlamı yoktur.
Bu durumlarda verileriniz profesyonel ekibimiz tarafından kurtarılabilir.

Kurtarılmasını istediğim dosya çok küçük. Bu fiyatı nasıl etkiler?

Veri kurtarma bedeli harcanacak mesai saatine göre belirlenmektedir. Genellikle bir dosyayı kurtarmakla tüm diski kurtarmak arasında fazla bir işyükü farkı olmadığından kurtarılacak verinin hacmi kurtarma bedelini fazla etkilememektedir.

Dosyalarıma ulaşamıyorum ilk yapmam gereken nedir?

Cihazınızı kullanmayın.Cihazınızı kapatın ve fişini çekin ve biz inceleyene kadar tekrar kullanmayın.Özellikle hard disklerde ,bilgisayar servis uzmanları ve IT uzmanları ,özel uzmanlık gerektiren bu hizmette problemi daha çok arttırabilir ve geri dönüşü olmayan daha büyük sorunlar yaşayabilirsiniz.