Yedekleme Çözümleri

Verinin değerinin artması ile kullanıcıların, verilerini kategorilere ayrıştırarak depolayacağı, iş sürekliliği için yedekleyeceği, güvenli ancak hızlı ulaşılan ve düşük maliyetli çözümler üretmek üzere anahtar teslim projeler geliştirmektedir.

yedekleme-cozumleri

Verilerin güvenliğini her şartta temin etmek ve iş sürekliliğini sağlamak için kritik verilerin ve uygulamaların olduğu kurumlarda sistemlerin yedekleri uygun lokasyonlarda tutulması gerekir. Çünkü olabilecek tabi bir afet ya da yangın gibi hallerde uygulamanın devam etmesi ve verilerin kaybolmaması için felaket kurtarma senaryoları oluşturulmalı ve olabilecek tüm ihtimaller göz önünde tutularak tasarım çalışmaları yapılmalıdır. Bu sayede kritik veri ve uygulamalarda iş sürekliliği sağlanmış olur.

Veri depolama ve yedekleme konusunda ilgili sürücü ve disklerin konfigürasyonlarının yapılması, sistemlerin veri depolama altyapısına erişimi için gerekli altyapının oluşturulması, güvenlik ve yetkilendirme tanımlarının yapılması, ek geliştirmeler ve mevcut sistemlerin incelenmesi için danışmanlık verilmesi, gerekli kurulumların yapılması, yazılımların güncellenmesi, veri yedekleme ve felaket önleme projeleri için altyapıların oluşturulması gibi hizmetleri uzun süredir vermektedir.